logoAkademi Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş,  gayrimenkul değerlemesi konusunda uzman ve deneyimli değerleme uzmanları tarafından 2010 yılında kurulmuştur;

Ortaklarımız İTÜ, ODTÜ gibi Türkiye’nin saygın okullarından mezun, uzun yıllar mesleki tecrübeye sahip değerleme uzmanlarıdır.

Akademi Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri VIII No: 35 sayılı “Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Değerleme Hizmeti Verecek Şirketlere ve Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ” çerçevesinde değerleme hizmeti vermek üzere 07.02.2011 tarihinde Kurul’ca listeye alınmıştır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 28.06.2012 tarih ve 4821sayılı kararı ile Şirketimize Bankalara Değerleme Hizmeti Verecek Kuruluşların Yetkilendirilmesi ve Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğin 11 inci maddesine istinaden bankalara ‘’gayrimenkul, gayrimenkul projesi veya gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değerlemesi’’ hizmeti verme yetkisi verilmesi uygun görülmüştür.

Şirketimiz, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 35 No’lu tebliği çerçevesinde ve Uluslararası Değerleme Standartları kapsamında;

– Gayrimenkul ve gayrimenkule bağlı hakların değerlemesi, gayrimenkullere ilişkin yasal ve teknik danışmanlık,

– Gayrimenkul Projelerinin geliştirilmesi ve değer tespiti,

– Pazar araştırması ve piyasa analizi,

Konularında doğru, güvenilir, ayrıntılı, analitik, yaratıcı ve hızlı çözümler sunmaktadır.

Misyonumuz, gayrimenkul değerleme sektöründe, dürüst ve tarafsız hizmet anlayışımız ve deneyimli, uzman kadromuzla, uluslararası değerleme standartları ile SPK ve BDDK düzenlemelerine tabi olarak, müşterilerimize bekledikleri süratli ve hatasız hizmeti sunmaktır.

 

İlkelerimiz

  • Dürüstlük

  • Tarafsızlık

  • Bağımsızlık

  • Gizlilik

  • Nesnellik

  • Verimlilik

  • Yetkinlik

  • Evrensellik

  • Süratli hizmet

Fark Yaratan Özelliğimiz;

Kurucu ortaklarımız, kendi illerinde,  denetimleri altındaki,  yerel piyasalara hakim, tecrübeli personelleri ile uluslararası standartlara haiz değerleme raporları hazırlamaktadırlar.

Referanslarımız;

Finansbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, T.İş Bankası, TEB, ICBC, Odea Bank, Fibabanka, Burgan Bank gibi bankalara değerleme hizmeti vermekteyiz. Anlaşmalı olduğumuz bankalardan hiçbirisi ile sözleşmemiz iptal edilmemiştir.

Şirketimiz ve değerleme uzmanlarımız Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyesidirler.

Kalite ve Sorumluluk Anlayışımız;

Değerleme raporlarımız Mesleki Sorumluluk Sigortası güvencesindedir. Ayrıca şirket içerisinde bizzat Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından sevk ve idare edilen Kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır.

 

Akademi Gayrimenkul Değerleme olarak sizlere de hizmet vermekten mutluluk ve onur duyarız.

 

Saygılarımızla,

AKADEMİ GAYRİMENKUL DEĞERLEME ve DANIŞMANLIK A.Ş.